logo

Objednat na dentální hygienu

Služby

Vstupní prohlídka

Během vstupní prohlídky vás čeká komplexní vstupní vyšetření chrupu, dásní, čelisti a stávajících výplní. Dále rentgenové snímky pomocí OPG a intraorálního rentgenu, které nám umožní dokonalé zobrazení stavu zubů, díky kterému jsme schopni včasně zachytit zubní kaz a odhalit počínající parodontitidu. Následně se domluvíme na vhodném plánu dle vašeho stavu.

Preventivní prohlídka

K udržení zdravého chrupu a dutiny ústní se doporučuje preventivní prohlídka alespoň jednou ročně. Při pravidelných kontrolách jsme schopni zachytit počínající problémy, které sice nemusí bolet, ale později mohou přejit v komplikované a tím pádem i finančně nákladnější problémy. Kontrola proběhne jak pomocí lékaře, tak pomocí intraorálního rentgenu případně OPG.

Osetření zubního kazu

Na základně předchozího naplánování probíhá ošetření zubního kazu dle toho, jaký má rozsah a počet. Lékař doporučí vhodné materiály a postup. K ošetření by mělo dojít co nejdříve, aby se kazy dále nerozšiřovali do zubní dřeně a nezačaly ještě více bolet.

Zubní implantáty a stomatochirurgie

Implantáty slouží k doplnění chybějícím zubům, nebo celé části čelisti, které je možností pro určité pacienty vhodné k tomuto postupu. Jedná se o titanový vrut, který je zaveden do čelistní kosti a nahrazuje tak zubní kořen, na který se našroubuje korunka.
Dále provádíme trhání zubů a další chirurgické zákroky, které jsou potřeba u konkrétních diagnóz a případů.

Protetika (můstky, korunky, fasety)

Protetika slouží k úplnému, nebo částečnému nahrazení zubu, který je již na tolik zničený, že ho nelze opravit jinými postupy. Případně také pokud si pacient přeje zlepšit estetiku svého chrupu. Po konzultaci a diagnóze lékaře se vybírá nejlepší vhodné řešení.

Endodoncie (ošetření kořenových kanálků)

V případě hlubokého zubního kazu, který dosáhne do zubní dřeně nebo zánětu zubní dřeně se v okolí postiženého zubu vytvoří takzvaný váček – infekční ložisko kosti. Toto je nutné ošetřit pomocí speciálních postupů, které určí po diagnóze lékař. Každý zub má jiný počet kanálků, tudíž každý zub potřebuje specifickou léčbu.

Dentální hygiena a bělení zubů

K udržení zdravého chrupu je potřeba nejen kvalitní domácí hygiena a pravidelné návštěvy zubního lékaře, ale také pravidelné návštěvy dentální hygieny. Nejedná se ani tak o kosmetický zákrok, jako o prevenci před zubním kazem a hlavně parodontitidy.
Během dentální hygieny vám bude profesionálně odstraněn zubní kámen, zubní povlak, povrchové pigmenty pomocí pískování (airflow) a doporučena specifická domácí péče pro každého konkrétního pacienta.
U nás v zubní ordinace je možné při zájmu také domluvit vhodné možnosti bělení zubů. Po konzultaci se zubním lékařem, který zkontroluje, zda jsou k tomu vaše zuby vhodné, vám můžeme nabídnout buďto domácí bělení, případně ordinační bělení.